התעמרות בעבודה - עורך דין דיני עבודה | נזקי גוף | רשלנות רפואית בטיפולי שיניים | משרד עו"ד אסף מורן ושות'
16855
rtl,page-template-default,page,page-id-16855,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-page elementor-page-16855
 

התעמרות בעבודה

מה מטריד אותך?

 

 

התעמרות והתנכלות בעבודה, היא אחת החוויות היותר לא נעימות, שאין שום סיבה שאף אדם יחווה. אם יש לך תחושה שזה המצב, אז משהו חייב להיעשות. בדיוק בשביל זה, ריכזנו כאן את עיקרי הדברים בנושא, ואם אין לך זמן כרגע אז קח את הנתיב המהיר: היכנס ללינק, ענה בזריזות על כמה שאלות כן/לא- ותקבל את דעתי המקצועית בהקדם.

לשאלון

 

כשכירים, מקום העבודה שלנו הוא המרחב הפיזי והמנטאלי בו אנו מבלים את רוב שעות העירות שלנו. ככזה, הוא מהווה עבורנו מסגרת- שמעבר להיותה מקור הפרנסה שלנו, ברוב המקרים אף מהווה את הסביבה החברתית שלנו, ומשפיע במידה ניכרת על התפישה שלנו את עצמינו, על הביטחון והערך העצמי שלנו, וכמובן על רמת התפקוד שלנו בעבודה, ואף מחוצה לה.

אז כאשר שכיר חווה התנהגות שאינה נאותה כלפיו מצד המעסיק, או מצד חבריו לעבודה- מה זה אומר בדיוק ומה ניתן לעשות בנדון?

“התעמרות בעבודה” או “העסקה פוגענית”  משמעה התנהגות מטרידה ומשפילה שאינה פיזית, המופנית כלפי עובדים, באופן חוזר ונשנה, ושהופכת לדבר שבשגרה. התנהגות כזו יכולה להתבטא באופנים רבים הפוגעים בעובד, לרבות בדרכים מילוליות , בצעקות, בביקורת לא מוצדקת, פגיעה במעמד העובד, במתן משימות משפילות, ניטור יתר, ביקורת ודקדקנות יתר על המידה, הפגנות שליטה, והתנהגות אימפולסיבית והרסנית. כפי שהוזכר כאן, אין מדובר במקרה חד פעמי, אלא באירועים חוזרים ונשנים, אשר יוצרים עבור העובד מצב מתמשך של סביבה עוינת, במסגרת עבודתו.

 

אם כל זה נשמע לך מוכר, ואם אתה או מישהו קרוב אליך סובל ממצב כזה, אז כדאי שתדע שיש מי שיגן על זכויותיך ושישיב לך את ביטחונך…

עו”ד אסף מורן, לא הגיע לתחום הזה במקרה, אלא מתוך היכרות עמוקה עם מה שחווה על בשרו. בעברו, סבל עו”ד מורן מקללות, איומים, צעקות, דקדקנות יתר, בקרת יתר, התנהגות אימפולסיבית והרסנית… וכל זה על בסיס יומי קבוע, הן כמתמחה והן כעורך-דין. הסיבות שיכולות להביא אדם בעמדת כוח להתנהגות פוגענית מעין זו, הן מורכבות ומצערות כאחד, ולאור היקף התופעה, כל עובד שמוצא את עצמו בסיטואציה דומה, חייב לעשות את הצעד הראשון לצאת ממנה, ובראש מורם.

 

התעמרות בעבודה הינה תופעה מציקה, מטרידה, ורחבת היקף, שעלולה לגרום לצלקות נפשיות קשות. עו”ד אסף מורן אינו לבד בסיפור הזה… ממחקר שהוגש למשרד הכלכלה בשנת 2015 עלה ש-50% מהעובדים השכירים בארץ סובלים מהתעמרות בעבודה- אחד מכל שני שכירים!!! יתרה מכך,  בקרב 11% מהסובלים מהתופעה הובילה ההתעמרות לחוסר תפקוד מוחלט. בנוסף, על פי ממצאי מחקר זה, ההפסד הכלכלי שנגרם למשק עקב כך,  נאמד בכ-  1.5 מיליארד ₪  מדי שנה.

כאן בשבילך