מכתב התפטרות - עורך דין דיני עבודה | נזקי גוף | רשלנות רפואית בטיפולי שיניים | משרד עו"ד אסף מורן ושות'
16858
rtl,page-template-default,page,page-id-16858,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-page elementor-page-16858
 

מכתב התפטרות

החלטת לעזוב את מקום העבודה?

 

החלטת להתפטר… שינוי לרוב זה דבר מבורך, ואם יש בתכנון הרמת כוסית קטנה לפרידה, אז המצב בכלל טוב. בכל מקרה, במקרה הטוב וגם בפחות טוב, גם להתפטר צריך לדעת, וכדאי ומומלץ לעשות את זה נכון. אז בדיוק בשביל זה, ריכזנו כאן את עיקרי הדברים בנושא.

בהגדרה – התפטרות הינה מעשה משפטי, בו בוחר העובד בסיום יחסי עובד-מעביד, מתוך החלטה מודעת. החלטה זו מקבלת תוקף משפטי כשהיא ניתנת למעסיק בכתב, בעל-פה או כשהיא באה לידי ביטוי בהתנהגותו של העובד.בד בבד, עובד המעוניין להתפטר חייב לתת למעסיקו הודעה מוקדמת בכתב. טופס הודעה מוקדמת תוכל להוריד כאן.

התפטרות יכולה לבוא בהרבה צורות ונסיבות… וזה המקום לציין, שגם עזיבה פיזית של עובד את מקום העבודה, מבלי כוונה לשוב אליו – מה שנקרא פשוט ‘לקום וללכת’… גם אקט כזה יכול בהחלט להיחשב כהתפטרות. עם זאת, עדיין יש מקום לתת הודעה מוקדמת להתפטרות, בנסיבות העניין.

 

רוצה לחזור בך מההתפטרות… מה אז?

 

ניתן לחזור מהתפטרות כאשר זו נעשית סמוך מאוד לביטוי ההתפטרות, ואם נעשתה עקב מריבה קולנית או מחמת כעס. עם זאת, יש לקחת לתשומת הלב שהמעסיק אינו מחויב לקבל את העובד חזרה לעבודה, גם לאחר שהתנצל העובד המתפטר ושחזר בו מבקשתו.

 

ולסיכום … איך אפשר בלי המלצה חמה?

 

תמיד תמיד מומלץ להוקיר את מקום העבודה ממנו התפטרת (גם אם לא תרם לך או שיחסי העבודה עלו על שרטון). לעולם אין לדעת מתי החיים יפגישו אתכם שוב עם אותו מעסיק, או עם מקום העבודה, ובאופן כללי אני לא צריך לספר לך שהעולם הוא קטן, שהגלגל מסתובב ושגשרים אף פעם לא כדאי לשרוף, אז… גם אם החלטת להתפטר, עדיף שיהיה בטוב. בהצלחה!

דוגמא למכתב התפטרות תוכל למצוא כאן.

כאן בשבילך